Wardo werkt graag met hout én metaal. In zijn werkzame leven was hij constructeur machinebouw en ontwierp en bouwde hij speciaalmachines o.a. voor de levensmiddelenindustrie, denk aan een machine voor snackballetjes van Mora, of een hamburgerpers voor de vegetarische slager. “Als constructeur ontwerp je dan een prototype, bij de bouw van de machine ben je vervolgens nauw betrokken en steek je de handen uit de mouwen in de werkplaats met lassen, draaien en monteren,” legt hij uit. Bij de Stadswerkplaats vindt hij het ook leuk om deze technieken aan anderen te leren of mensen te helpen door iets op maat te maken: een sokkel voor een kunstenares, een ronde tuintafel, horramen. Op verzoek van een klant reviseerde hij laatst een oude Japanse etspers. “Ik voel me hier helemaal op mijn plek, met andere vrijwilligers kunnen we goed overleggen en ideeën uitwisselen, we hebben een fijne grote werkplaats, het is leuk om mensen iets te leren, en dat alles in een goede sfeer. Je kunt hier heel goed je creativiteit kwijt en je krijgt alle ruimte daarvoor. Ik vind het ook leuk nieuwe technieken zoals 3D printen te gebruiken naast het handwerk meubelmaken en houtbewerken.”
In zijn leven heeft hij veel huizen verbouwd van oud naar nieuw en modern. “Liefst ga ik dan nog wat verder, zoals een bijzondere badkamer, dat vind ik leuk om te doen en is mooi werk, of een vliering doorbreken en dan grote dakramen plaatsen.”
Behalve op zijn vier kleinkinderen passen, gaat hij graag fietskamperen: een gravelroute vanaf Luxemburg, naar Zwitserland en terug of een rondje Nederland. En dan heeft hij nog andere sportieve ambities: hij doet aan wedstrijdzeilen op Europees niveau in een JAVELIN, een open tweemansboot.
